17 Nisan 2015 Cuma

Kenan Sofuoğlu Bu Hafta Sonu Hollanda'da

İspanya yarışıyla liderliğe oturan milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, bu hafta sonu Hollanda’da piste çıkacak.


Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun yarıştığı Dünya Süpersport Şampiyonası'nın 4. ayağı Hollanda'nın Assen Pisti'nde 19 Nisan Pazar günü start alacak. Kawasaki Puccetti Yarış takımının üç kez dünya şampiyonluğuna imza atan pilotu Kenan Sofuoğlu, İspanya zaferinin motivasyonu ile Hollanda’da piste çıkacak.


İspanya yarışından hemen sonra bu hafta sonu 18 turluk dördüncü ayak yarışı Pazar günü TSİ 12.40'da Assen’de koşulacak. Şampiyonanın serbest antrenmanları 17 Nisan Cuma günü yapıldı. Kenan Sofuoğlu, 1'38.765 ile günün en hızlı ikinci ismi oldu. Sıralama antrenmanları ise 18 Nisan Cumartesi günü yapılacak. Toplam uzunluğu 4 bin 542 metre olan Assen pistinde 11'i sola ve 6'sı sağa olmak üzere 17 viraj bulunuyor.

Hollanda yarışı için motivasyonunun en üst seviye de olduğunu belirten Kenan Sofuoğlu, “Motivasyonumuz çok iyi. Geçen hafta benim öğrencim SuperStock 600’de ben de Supersport’ta kazandım. Biz takım olarak Assen için tamamen motive olmuş durumdayız. Motosikletimin orada çok iyi çalışacağına inanıyorum. Hollanda’da Kawasaki ile henüz bir yarış kazanmış değilim. Şimdi biz Kawasaki Ninja ZX-6R ile orada ilk galibiyet için mücadele edeceğiz" dedi.

Dünya Süpersport Şampiyonası'nda Kenan Sofuoğlu 55 puanla birinci sırada yer alıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder